Uskrs je vrijeme radosti, obiteljskog okupljanja i veselja diljem svijeta. Za malenu djecu u Vidošima, Uskrs je poseban dan ispunjen čarobnim trenucima. Jedan od najuzbudljivijih trenutaka za djecu je tradicionalno traženje uskršnjih pisanica gdje se mališani  okupljaju u dvorištispod crkve, spremni za avanturu traženja šarenih jaja.

Oči im svjetlucaju od uzbuđenja pretražujući svaki kutak gdje bi se mogle sakriti uskršnje pisanice. Svako otkriveno jaje izmami osmijeh na njihova lica, a svaka nova boja donosi dodatnu radost. To je vrijeme kada i traže ali i surađuju, dijeleći svoju sreću s prijateljima i obitelji.

Kroz ovu igru, djeca ne samo da uživaju u traženju pisanica, već i u zajedništvu s drugim te u prirodi koja ih okružuje. Uskrs je prilika da se osjete povezani s obitelji i prirodom, stvarajući dragocjene uskršnje uspomene koje će ih pratiti kroz cijeli život. Ta radost i veselje obasjavaju svaki kutak Vidoša i čine Uskrs posebnim i nezaboravnim za svako dijete.